Najczęstsze pytania dotyczące wybielania zębów

Wybielanie zębów

Przez ostatnie kilka lat zwiększyła się liczba osób, która puka do gabinetu stomatologicznego z innych powodów niż zwykle. Okazuje się, że coraz częściej dentysta traktowany jest jak kosmetyczka.

Kolor zębów jest dla wielu osób naprawdę dużym utrapieniem, dlatego coraz częściej wybierają się do gabinetu stomatologicznego w celu wybielania uzębienia. To najlepszy sposób na długotrwałą poprawę barwy. Jednakże sporo pacjentów ma również wątpliwości jeśli chodzi o wybielanie. Nad czym się zastanawiają? Najczęściej nad tym, czy efekt faktycznie będzie im się podobał. Powinien, gdyż podczas jednego zabiegu zęby zostają wybielone nawet o kilka tonów. Ponadto boją się, że wybielanie zniszczy szkliwo.

Naturalnie, po kilku tego typu zabiegach szkliwo jest wyraźnie osłabione, jednak rzadko kto potrzebuje kilku sesji wybielania. Mają również pytania dotyczące przeciwwskazań i tego, jak długo utrzymuje się efekt białych zębów. Na to powinien odpowiedzieć dentysta, który zna stan uzębienia danej osoby.

Czy zabieg wybielania jest bolesny?

Spośród wszystkich poruszonych kwestii największe emocje wzbudza ból podczas zabiegu. Tymczasem zabieg wybielania przeprowadzany w gabinetach stomatologicznych jest zupełnie bezbolesny. Pewną nadwrażliwość można poczuć dopiero po zabiegu. Jednak nie trwa ona dłużej niż 48 godzin. Jeśli chodzi o pozostałe kwestie, to również najlepiej wytłumaczy je nam nasz dentysta. Dlaczego niektórzy pacjenci pytają o to, czy zabieg trzeba powtarzać? Najprawdopodobniej powodem jest cena zabiegu wybielania.

W większości polskich gabinetów zaczyna się od tysiąca złotych. Jednak przygotowanie zębów, czyli ich wyleczenie i usunięcie kamienia, to dodatkowe koszty. Poza tym po kilku tygodniach od wybielania można się zgłosić na wymianę plomb, które niestety wybieleniu nie ulegają. To natomiast może być problem z powodu dużej różnicy w barwie między wybielonymi zębami a starymi plombami.

Przeczytaj również: